VARİS NEDEN OLUŞUR?

Bacakların genellikle kıvrımlı bölgelerinde meydana gelmeye başlayan varis, toplardamar çeperinde oluşur. Bu görüntü ilk etapta bir deri kabartısı şeklinde gözlenir. Ardından tedavi edilmediği sürece ağrılı bir döneme girişe neden olur ve kişilerin sosyal yaşamlarında da ciddi engellere sebep olur. Varisin belirtilerine bakacak olursak:;
– Deride meydana gelen anormal şişlikler (renkli )
– Bacakta ağrı ve egzersiz sonrasında bacağın ağırlaşması
– Ayak bileğinde şişlik ve çevre yağ dokularında sertleşme
– İlerleyen süreçlerde ayak bileğinde lekelenme şeklinde deri bozuklukları
– Varisin bulunduğu bölgede bir travma ya da yaralanma meydana gelmesi ile şiddetli kanamalar
– İleri varislerin meydana gelmesi ile damarların kendiğinden bir dış etkene bağlı olmaksızın kanama meydana gelmesi de varislerin genel belirtilerinden biridir.

Varisin ortadan kaldırılması da oldukça zahmetli bir durumdur. Çünkü cerrahi operasyon bile uygulansa tekrarlama şansı oldukça yüksektir. İyi bir bakıma ihtiyaç duyan varis, damar yapısındaki değişimleri net şekilde gösterir. Ancak bu değişimlerin kaybolması ve ortadan kaldırılmasını sağlamak oldukça önemlidir. Bu zamana kadar birçok varis tedavi yöntemi ortaya çıkarılmış ve birçoğunda istenilen başarı sağlanmamıştır. Ancak Dr. Fix varis kremi ile varisin çözümü mevcuttur. Çünkü bu krem içerisinde doğal bileşenler barındırır ve kan dolaşımının düzenli olmasına destek olur. Bu düzen devam ettirildiği takdirde de varislerden kalıcı şekilde kurtulmak mümkündür.